Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Вересень 2005№ 39 (347)Чекаємо свята! Наступного тижня Ужгород відзначить своє 1112-річчя

Небагато знайдеться й у цілій Європі міст, які можуть похвалитися таким поважним віком. А ми живемо в такому, проходимо щодня його старовинними вуличками і, зізнайтеся самі собі, не завжди усвідомлюємо, який він унікальний наш Ужгород. День міста дасть нам можливість подивитися на нього новим, свіжим поглядом, закрутитися у вирі свята, на яке з’їдуться гості з усього світу.
Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

До початку святкування залишився тиждень, та підготовка до нього вже завершується. Традиційно основна частина святкування припадає на перший уїк-енд жовтня, тобто на 1 та 2 жовтня, але масові спортивні та розважальні заходи триватимуть майже цілий тиждень. За словами заступника міського голови Алена Панова, при плануванні заходів міська влада намагалася врахувати всю різноманітність смаків ужгородців. Деякі заходи стали в місті вже традиційними, як-от ярмарок, що відкриється в п’ятницю, 30 вересня. На площі Ш. Петефі та вул. Л. Толстого з 10.00 кожен ужгородець зможе зробити заготівлі на зиму або просто приємно провести час за чаркою вина з гуцульською бринзою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Влада, Новини)  -  27/09/05, 14:51


№ 39 (347) ЧУМНІ СУСІДИ. В Ужгороді розпочинається полювання на пацюків

Пацюки вже давно стали проблемою багатьох міст: будучи буквально нашими співтрапезниками (пацюки їдять будь-які продукти, які споживають люди) та володіючи величезною здатністю до швидкого розмноження, вони не тільки невідступно йдуть слідом за людиною, а й суттєво ускладнюють їй життя. Маючи біохімію, подібну до “гомо сапієнс”, ці гризуни є переносниками людських хвороб — від чуми, яка в середні віки забрала понад чверть населення Європи, до тифу, лептоспірозу й сибірки. Живучи в підвалах, пацюки завдають величезних збитків господарству, знищуючи все — від харчів до комунікацій.
Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Чисельність пацюків завжди була своєрідним індикатором добробуту суспільства. В часи великих потрясінь спостерігалися справжні нашестя цих тварин. На даний час служби, що винищують гризунів, констатують їхнє поширення. Будучи дуже хитрими й обережними, пацюки рідко показуються людині. Тому нам здається, що їх немає зовсім або дуже мало. Насправді ж ситуація виглядає дещо інакше. Пацюки, які живуть у сміттєзбиральниках, перестали боятися людей, а часом і зовсім не звертають на них уваги. Особливу проблему в містах створюють масштабні роботи з перебудови старих будинків і житлових комплексів: тут пацюки змушені виселятися з уподобаних місць і можуть своїм масовим переселенням паралізувати роботу міських служб до такої міри, що це набуде характеру стихійного лиха.

Практично всі відомі хімічні компанії світу ведуть розробки отрут проти пацюків та інших засобів, покликаних захистити нас від небажаних “сусідів”. Учені винаходять нові види біологічної зброї, але пристосовуваність пацюків у поєднанні зі швидкістю розмноження дозволяє їм миттєво відновлювати популяцію, навіть якщо після застосування чергового суперефективного засобу вижило декілька стійких до нього тварин. За словами головного лікаря Ужгородської дезстанції Юрія Ухаля, зважаючи на це, популяцію пацюків повністю знищити неможливо, але зменшити їхню кількість на певній територій все-таки можна.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/09/05, 14:49


№ 39 (347) На продовження теми. Культурний протест

На площі Народній — чергове наметове містечко. Тут оселилися ті, хто не згідний з роботою обласного управління культури. Плакати на наметах сигналізують про продовження конфлікту між звільненим директором обласної філармонії Павлом Мешком та начальником управління культури Євгеном Ясінським. Перший вважає своє звільнення незаконним, другий має претензії до колишнього керівника культурного закладу.
Леся КЕШЕЛЯ, “Ужгород”

Зокрема начальник стверджує, що залучив до розслідування діяльності екс-директора спеціалістів, і ті, за словами Ясінського, начебто знайшли порушення. Утім документальних доказів цих слів редакції поки що не представив, натомість ми маємо лист із міліції, в якому УМВС відмовляється порушити кримінальну справу проти Мешка, бо факту зловживання не зафіксувала.

Мітинг, під час якого люди вимагали відставки Ясінського, він сам назвав політичною акцією. Управлінець вважає її піаром і каже, що зрештою крапки над “і” повинен розставити суд. Такої ж думки притримується заступник голови обласної адміністрації Олег Гаваші. Він зазначає, що обласна влада не хоче втручатися в конфронтацію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Новини, Випадок)  -  27/09/05, 14:47


№ 38 (346) ВІКТОР ПОГОРЄЛОВ УКОТРЕ ПРОДЕМОНСТРУВАВ ВІДКРИТІСТЬ СВОЄЇ ПОЗИЦІЇ

Минулої п’ятниці міський голова Віктор Погорєлов провів на площі Ш. Петефі уже традиційну відкриту прес-конференцію, на якій усі бажаючі могли по-ставити йому запитання. Мер укотре підтвердив задекларований принцип відкритості своєї роботи. Про демократичність і прозорість влади сьогодні говориться звідусіль і на різних рівнях, однак мало хто з політиків виходить до людей і відверто, не побоюючись гострих кутів, спілкується з представниками громади. Далеко не всі зацікавлені мали змогу почути міського голову, тому пропонуємо вашій увазі промову, з якою Віктор Погорєлов звернувся до ужгородців.

Шановні ужгородці!

Уже третій рік поспіль продовжується традиція нашого відкритого спілкування. Я добре пам’ятаю, як ми зустрічалися з вами саме на цьому місці перед виборами міського голови влітку 2002 року. Тоді, будучи одним із кандидатів на головну посаду в місті, я запропонував вам своє бачення виведення Ужгорода із затяжної кризи. Отримавши вашу, ужгородці, довіру, 9 вересня 2002 року я приступив до роботи вже як міський голова.

Скажу відверто: йдучи на вибори, я чітко усвідомлював усю важливість майбутньої посади, її плюси та мінуси. Тому програма, яку запропонував вашій увазі, не була популістською і включала вирішення найактуальніших тоді питань: безперебійне енерго- та водопостачання, наявність гарячої води влітку та тепла взимку, створення нових робочих місць, збільшення дохідної частини бюджету міста, прийняття нового генерального плану тощо.

Протягом усього терміну роботи команди, яка прийшла разом зі мною, ми намагалися повно і чітко інформувати громаду про проблеми міста, доводили до відома ужгородців прийняті рішення та їх обґрунтування, надавали можливість обговорювати заплановані проекти та пропонувати свої ідеї щодо різних питань. Одним словом, діяльність виконавчого комітету була максимально відкритою та прозорою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  19/09/05, 09:51


№ 38 (346) “ГАЗ-ТЕПЛО” ГОТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ УЖГОРОДУ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

Дочірнє підприємство “Газ-тепло” НАК “Нафтогаз України” готове прийняти на баланс збиткове підприємство “Ужгородтеплокомуненерго”, яке вже протягом 6 років перебуває на стадії банкрутства.

Про це під час прес-конференції журналістам повідомили генеральний директор “Газ-тепло” Дмитро Бублик (фото) і ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. Наразі борги “Ужгородтеплокомуненерго” становлять близько 40 млн. гривень. “Газ-тепло” вже у найближчі три місяці обіцяє розробити схему виведення ужгородського підприємства-банкрута з критичного стану.

ДП “Газ-тепло” співпрацює з понад 100 підприємствами ТКЕ різних областей країни. За два попередні опалювальні сезони підприємству вдалося відновити гаряче водопостачання навіть у тих містах і селищах, де воно було відсутнє багато років. Унаслідок стабільного та якісного теплозабезпечення населення областей, які співпрацюють з “Газ-теплом”, почало краще сплачувати за надані послуги (на сьогодні загальний рівень розрахунків становить там 90,3%).

(опубліковано в категорії: Місто, Влада, Новини)  -  19/09/05, 09:49


№ 38 (346) 500 ГРИВЕНЬ ДЛЯ ЖРЕРУ

Мешканці одного з ужгородських багатоповерхових будинків із лютого чекали на допомогу свого ЖРЕРу. Водопровідна труба, яка протікала в під’їзді, поволі руйнувала стіни квартир, а постраждалим людям залишалося лише руками розводити, бо єдине, що вони чули від ЖРЕРу, було твердження: грошей на ремонт у них немає.
Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”

Проходили місяці, вологість піднімалася вгору стінами і вже сягала метра, а мешканці під’їзду приходили до ЖРЕРу №3 майже щодня, як на роботу, реєструвалися у книзі проведення сантехнічних робіт і йшли, бо відповідь була щодня одна й та сама: коштів на ремонт немає. Коли врешті жильцям горезвісного третього під’їзду набридло постійне оббивання порогів, вони погодилися з власних коштів оплатити ремонт водопровідної труби. Працівники ЖРЕРу зібрали з кожної квартири в під’їзді по 50 гривень за те, щоб сантехніки знайшли час прийти полагодити трубу, а також викачати з підвалу воду, яка кілька місяців текла з проіржав-леного стояка. Порядні ЖРЕРівці навіть видали чек, який підтверджує факт сплати грошей, що в принципі є незако-нним.

Далі — гірше. Цього разу людям, котрі декілька місяців жили серед вологих стін, чекаючи довгообіцяної допомоги, у ЖРЕРі сказали, що матеріалів для ремонту в них також немає, тому доведеться за власні кошти купити і їх. Мешканці квартир зібрали додатково ще по 50 гривень і купили все необхідне приладдя. А відтак чекали сантехніків ще кілька місяців. Коли врешті обурені ужгородці прийшли вимагати назад хоча б свої гроші, їм сказали, що повернути ці кількасот гривень не можуть, бо вже віддали їх у банк.

Не відомо, в який скандал могла б перерости ця історія, коли б урешті сантехніки не завітали в будинок, який від постійної вологості вже розносив по околицях неприємний запах. Коли журналісти “Ужгорода” завітали туди, біля під’їзду неквапом готувалися до роботи два працівника ЖРЕРу. Один із них нетверезим голосом попросив не фотографувати його, а обурені мешканці будинку, стоячи поруч, розповідали, що такої незібраності в роботі ще не бачили. Людей можна зрозуміти: нелегко півроку жити, дивлячись, як стіни твоєї квартири обплітає грибок, а тут ще сантехніки приходять, коли їм заманеться, і працюють по півгодини. Врешті жильці вимушені були доплатити сантехнікам ще по 30 гривень, аби ті тільки почали нормально працювати.

Історія таки має щасливий кінець: воду з підвалу відкачали, стояк полагодили. Мешканці під’їзду нарешті можуть приступити до ремонту своїх пошкоджених квартир. У них ще жевріє надія на те, що ЖРЕР поверне їм бодай частину з тих 500 гривень, які комунальне підприємство “поклало в банк”. ЖРЕР №3 журналістам давати якісь пояснення з цього приводу відмовився. Там нам узагалі сказали, що не знають про великі проблеми будинку № 31 по вулиці Сечені…

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  19/09/05, 09:48


№ 38 (346) ЛЕГКI ГРОШI, ЗА ЯКI МОЖНА ПОПЛАТИТИСЯ ЖИТТЯМ. ПРОБЛЕМА НЕЛЕГАЛЬНОЇ МIГРАЦIЇ В МЕДИЧНОМУ АСПЕКТI

Тепер уже вiдомо, що мiграцiя стала в сучасному свiтi проблемою номер один i набула ознак глобального феномену. На початок ХХI столiття у свiтi нараховувалося 36—42 мiльйони тiльки трудових мiгрантiв, з членами їхнiх родин — 80—97 мiльйонiв. Деякi експерти називають цифру 120 мiльйонiв.
Людмила ОРОС, Ужгород

Нелегальна мiграцiя — найприбутковiший бiзнес у свiтi
99 вiдсоткiв тих, кого ми звично називаємо мiгрантами, — бiженцi з “гарячих точок”, мешканцi районiв стихiйних лих або просто неблагополучних чи густонаселених мiст. У пошуках кращого життя вони залишають обжитi мiсця, продають усе майно i вручають свої долi “органiзаторам турiв”. Мiльйони доларiв, якi вiддають з надiєю на добробут, сприяють зростанню могутностi мiжнародних транснацiональних кланiв, що спецiалiзуються на переправляннi нелегальних мiгрантiв. Через Україну пролягає один iз п’яти найвiдомiших у свiтi маршрутiв — схiдний.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Країна)  -  19/09/05, 09:46
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS