Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів категорії “Країна”№ 41 (864) В УЖГОРОДІ ОБГОВОРИЛИ ТРАНСКОРДОННІ ПРОГРАМИ СПІВПРАЦІ. Зокрема можливості регіону щодо отримання коштів із європейських фондів і програм

Днями в Ужгороді відбулася міжнародна конференція з транскордонної взаємодії – «Можливості участі територіальних громад Закарпаття у міжнародних і транскордонних програмах співпраці», співорганізаторами якої стали Закарпатська обласна рада і Міжрегіональна асоціація «Карпатський Єврорегіон».

Участь у конференції взяли керівники області Михайло Рівіс і Геннадій Москаль, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова, аташе із зовнішньоекономічних питань Генерального консульства Угорщини в м. Берегові Золтан Сакач, торговий аташе Угорщини в західному регіоні Беата Мюль, міжнародні експерти, представники іноземних делегацій, депутати обласної ради, голови районних, міських і сільських рад, науковці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  01/11/16, 13:00


№ 40 (863) СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ БУЛА ПЛІДНОЮ І РЕЗУЛЬТАТИВНОЮ: мешканцям кількох гуртожитків дозволено приватизацію помешкань, затверджено плату з будмайданчиків і за розміщення рекламоносіїв, збільшено фінансування низки важливих програм

До початку цьоготижневого чергового, 8-го сесійного засідання Ужгородської міськради 7 скликання міський голова Богдан Андріїв повідомив про необхідність провести спільне засідання комісій. Питання, подане на розгляд, – виділення коштів для покриття різниці в тарифах на електроенергію, які необхідні Водоканалу. Жодна з постійних депутатських комісій не мала заперечень.

Додатково до порядку денного сесії включили проект рішення про передачу гуртожитків в оперативне управління і дозвіл на приватизацію. Ідеться про будинки на вулицях Загорській, Гвардійській та Одеській. Оскільки в залі були мешканці гуртожитків, питання розглянули першим і ухвалили стосовно нього позитивне рішення. Люди подякували і покинули сесійну залу.

Після цього міськрада передала безоплатно у власність Ілдико Кашай нежитлові приміщення першого поверху будинку на вулиці Оноківській, 16/1. Договір дарування під час сесії вручив міський голова Богдан Андріїв. Ілдико Кашай – інвалід, виховує двох неповнолітніх дітей, одна дитина також з обмеженими можливостями. Ілдико Ласлівна дуже дякувала міському голові й депутатському корпусу за те, що через багато років нарешті отримала документ на житло.

Два десятки малозабезпечених ужгородців отримають допомогу з міського бюджету: дев’ятнадцятеро – по 2000 гривень, ще один – 1700 гривень. Переважна більшість виділених коштів – на лікування та реабілітацію, а також на поховання сина – учасника АТО, на проведення ремонту покрівлі тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  25/10/16, 10:03


№ 40 (863) НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ЗАВЕРШЕННЯ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЗАКАРПАТСЬКОЇ

Більшість коштів, а це 2,7 мільйона гривень, виділено як субвенція з державного бюджету. Міська рада співфінансує роботи, на ці потреби виділено з міського бюджету 720,2 тис. грн.

Як проводять ремонтні роботи, на тижні оглянули народний депутат України Михайло Ланьо, який особисто сприяв виділенню субвенції, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв.

Асфальтуванню передували підготовчі роботи, під час котрих робітники підрядної організації зняли старе дорожнє покриття, провели ремонт каналізаційно-зливової системи, встановили бордюри вздовж тротуарів, розширили дорогу, перенесли несанкціоновану зупинку на місце, погоджене комісією Ужгородської міськради з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту. Тепер триває асфальтування вулиці, яке, за сприятливої погоди, планують завершити за кілька днів.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  25/10/16, 10:01


№ 39 (862) ПРЕЗИДЕНТ ПЕТРО ПОРОШЕНКО НАГОЛОСИВ НА УСПІХАХ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

11-го жовтня у Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Він, зокрема, підкреслив, що завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли, а їх дохідна частина перевищила видатки. Глава держави зазначив, що приріст надходжень за січень – вересень порівняно з 2015 роком становить 49%, місцеві бюджети на цей рік порівняно з місцевими бюджетами 2015 року перевищено на 50% і левова частина цих коштів спрямовується на бюджет розвитку. Завдяки цьому в регіонах створюється інфраструктура, розвивається транспортне забезпечення, зводяться соціальні об’єкти. Петро Порошенко наголосив, що влада має намір продовжити цю тенденцію й надалі: «Ми не збираємося зупинятись. Дорожній фонд на минулий рік і дорожній фонд на цей рік відрізняються значним чином».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/10/16, 10:06


№ 39 (862) УЖГОРОД ЗАЦІКАВЛЕНИЙ У ЗБІЛЬШЕННІ ОБСЯГУ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ МІСТА і радо співпрацюватиме і з представниками австрійського бізнесу

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зустрівся у понеділок із Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні пані Герміною Поппеллер, яка перебуває з робочим візитом на Закарпатті. У зустрічі також брали участь депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, начальниця відділу міжнародних грантових програм та інновацій міськради Вікторія Тарахонич.

Під час розмови згадали і те, що частина історії Ужгорода пов’язана з перебуванням міста у складі Австро-Угорської імперії, торкнулися питань розвитку спів-праці між Ужгородом та містами Австрії. Богдан Андріїв розповів, зокрема, що в Ужгороді успішно працює багато спільних підприємств з іноземними інвестиціями, переважно невеликих. «Ми зацікавлені у збільшенні обсягу інвестицій в економіку Ужгорода. Усе, що в компетенції міської влади, ми робимо для того, аби прийшов інвестор, працював у сприятливих умовах, щоб були реалізовані спільні проекти. Радо співпрацюватимемо і з представниками австрійського бізнесу», – сказав міський голова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/10/16, 10:05


№ 39 (862) МОЖЛИВОСТІ ДОЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ПРОГРАМ ТРАНСКОРДОННОЇ СПІВПРАЦІ представили у міськраді

Уперше Закарпаття може брати участь одразу у трьох масштабних програмах транскордонного співробітництва. Можливості долучитися до них презентували 11 жовтня в Ужгородській міській раді під час зустрічі з представниками всіх громадських формувань, організацій, установ, з усіма, хто зацікавлений у реалізації грантових програм і транскордонного співробітництва для розвитку міста.

Заступник міського голови Олександр Білак провів презентацію і докладно розповів про кожну з програм.

Перша – «Польща – Білорусь – Україна 2014–2020» (PL-BY-UA). У рамках аналогічної програми, яка діяла в попередні роки, реалізовано в Ужгороді проект реставрації пам’ятки історії та архітектури «Совине гніздо».

Тепер програма передбачає загальне фінансування на 116 мільйонів євро. На сприяння місцевій культурі, збереженню історичної спадщини – 14,84 млн. євро; підвищення доступності регіонів, розвиток міцного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем – 28,32 млн. євро; спільні виклики в галузі захисту і безпеки – 14.53 млн. євро; сприяння управлінню кордонами та управління безпекою, мобільністю й міграцією – 23,79 млн. євро.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  18/10/16, 10:01


#37 (860) ПРОЕКТ ДЕРЖБЮДЖЕТУ – ПРИСУТНІ РИЗИКИ І ЗАГРОЗИ: за такого кошторису країни наступного року в міських бюджетах грошей на освіту, дороги, соцзабезпечення та благоустрій буде суттєво менше…

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв узяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України, яке цього тижня відбулось у Києві. Насамперед міські голови обговорили проект Держбюджету на 2017 рік і врахування в ньому інтересів місцевого самоврядування.

Як відомо, проект бюджету на наступний рік був оприлюднений минулого тижня. Асоціація провела комплексний аналіз бюджетних ініціатив, і він, на жаль, дозволяє стверджувати, що фінансове забезпечення територіальних громад у 2017 році суттєво погіршиться. Дохідна частина місцевих бюджетів не змінюється, разом із тим на рівень місцевих бюджетів передаються усі видатки на заклади освіти (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) і видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я.

Бюджетна децентралізація в Україні, наголошували промовці, ставила дві мети: незалежні джерела формування бюджетів і збільшення фінансових ресурсів з розрахунку на одну людину в громаді. Натомість наступного року органи місцевого самоврядування вимушені будуть скорочувати фінансування важливих для громад заходів та програм у сфері ЖКГ, благоустрою, ремонту і будівництва доріг, соціального забезпечення, дошкільної та позашкільної освіти, місцевого економічного розвитку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  03/10/16, 11:52


#37 (860) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПРИВІТАВ ПЕДАГОГІВ ЛІНГВІСТИЧНОЇ ГІМНАЗІЇ

Нещодавно, у 2012-13 навчальному році відзначалося сторіччя зведення будівлі, де зараз знаходиться школа, а в цьому навчальному році заклад святкує аж два ювілеї – 70 років створення власне школи та 10-річчя з часу реорганізації ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г. Шевченка з поглибленим вивченням англійської мови у лінгвістичну гімназію ім. Т. Г. Шевченка.

Напередодні Дня працівників освіти міський голова Богдан Андріїв щиро подякував колективу за нелегку працю, побажав здоров’я, допитливих учнів, достойної оплати і поваги від суспільства. Також зачитав вітальну телеграму, яка надійшла школі від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. У ній зазначено, що школа в Ужгороді на початку найдовшої у Європі липової алеї за сім десятиліть виховала більше 5 тисяч випускників і майже тисяча з них – золоті і срібні медалісти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  03/10/16, 11:49


#37 (860) УЖГОРОД РОЗМАЇТО ВІДЗНАЧИВ СВОЄ 1123-РІЧЧЯ

День народження цього року місто відзначило особливо яскраво і насичено: були різноманітні фестивалі, культурні та мистецькі локації, міжнародний бізнес-форум, візит послів майже зі сорока країн, і не тільки. Святкування минулими вихідними відбувалися з самого ранку на площах Театральній та Фенцика. Спочатку – концерт, потім – патріотичний танцювальний флеш-моб вихованців танцювальних шкіл і студій міста, а також унікальний Мост Сіті Фест.

За доброю традицією Ужгород зустрічав гостей на всенародному Вічі з нагоди відзначення 1123-ої річниці з часу першої писемної згадки про місто. Урочистості в залі обласної філармонії розпочалися з Державного гімну України, який виконав заслужений академічний Закарпатський народний хор.

«Вважаю, що цей рік був позитивним для нашого міста. Ужгород змінюється і розвивається, стає гарнішим. Ми всі можемо бачити, як набувають нового обличчя вулиці, парки, як оновлюється наш історичний центр. Незмінним залишається одне – почуття єдності і приналежності Україні, рідному краю!» – сказав у своєму вітальному слові міський голова Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  03/10/16, 11:45


#36(859) БОГДАН АНДРІЇВ: «У ДЕНЬ УЖГОРОДА ПО-ОСОБЛИВОМУ ВІДЧУВАЄМО СЕБЕ ОДНІЄЮ ВЕЛИКОЮ РОДИНОЮ, ОБ’ЄДНУЄМО ЗУСИЛЛЯ І БАЧЕННЯ»

День міста для керівництва міської ради, особливо для міського голови, – як новий рік: час озирнутися назад, підбити певні підсумки. А незабаром вже і рік, як міським головою Ужгорода обрано Богдана Андріїва. Про те, що вдалося новій команді зробити в Ужгороді, і те, що заплановано, розмовляємо з Богданом Євстафійовичем.

– Підсумовувати зроблене доводиться постійно – і для себе аналізуємо, і чимало ужгородців, завдяки сучасним технологіям, так прискіпливо за всім слідкують, що розслаблятися не дають, – каже міський голова. – Але я б виділив три найважливіші аспекти: комунікація міської влади з мешканцями міста чим далі стає тіснішою; вдалося почати реалізацію кількох масштабних проектів щодо ремонтів доріг, тротуарів, загальноміських мереж водовідведення, освітлення; налагодження ефективної діяльності міської ради в контексті значного розширення повноважень і функцій, які передали на місцевий рівень від центральних і обласних структур.

– Що вам як міському голові дає така комунікація з ужгородцями?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  03/10/16, 11:39
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS