Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів категорії “Загальна”№ 35 (908) В УЖГОРОДІ ВСТАНОВЛЯТЬ «КАМІНЬ ЛЮБОВІ». А ще всіх запрошують на масштабний етнопроменад – пройтися містом у національному вбранні

– «Камінь любові», або «Камінь бажання» привезли до обласного центру Закарпаття з міста Кани Галілейської (Ізраїль) – святого місця, де Ісус Христос благословив першу пару на щасливе подружнє життя, – повідомив під час прес-конференції щодо святкування Дня Ужгорода міський голова Богдан Андріїв.

У День Ужгорода, 23 вересня, на подвір’ї відділу РАЦСу на вулиці Небесної Сотні відбудеться відкриття пам’ятника та урочиста реєстрація шлюбу. Багато людей вірять: якщо помолитися і доторкнутися до цього каменя, то кохання стане ще сильнішим. Для глибоко віруючих людей – це ще й частинка Святої Землі.

• • •

Як загалом святкуватимуть 1124-ий День народження Ужгорода, розповіли журналістам міський голова Богдан Андріїв, художній керівник заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук, керівник симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії Вікторія Свалявчик-Цанько і директор комунального підприємства «Уж-Фест» Денис Лагодін.

Розпочинаючи прес-конфе-рен­цію, Богдан Андріїв закцентував на етноході, яка відбудеться 23 вересня, у суботу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 11:03


№ 35 (908) У МІСТІ ДІЯТИМЕ ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОЛОДІ, УЧАСНИКІВ АТО І ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ЖИТЛОМ. За це та багато інших важливих питань проголосували ужгородські депутати

Цього тижня відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради, депутати на ній були присутні майже у повному складі. На самому початку порядок денний доповнили питаннями про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» Генеральним консулам Угорщини та Словаччини в Ужгороді, які багато років пропрацювали в обласному центрі, – Ендре Саліпські і Янці Буріановій.

Міські депутати ухвалили рішення збільшити у 2017 році кошти медичної субвенції з надання послуг з охорони здоров’я населенню міста Чопа на суму 450 тисяч гривень. Згідно з затвердженою Додатковою угодою до договору між Ужгородською і Чопською міськими радами про передачу коштів медичної субвенції, Чопська міська рада замовляє послуги з охорони здоров’я населення Чопа за видами медичної практики, які відсутні в лікувально-профілактичних закладах Чопа, а Ужгородська міська рада збільшує надання послуг у 2017 році.

Затвердили міські обранці і Програму висвітлення діяльності Ужгородської міської ради, проблем життєдіяльності міста в газеті «Ужгород» на 2018–2022 роки. Відповідне рішення підтримали члени виконкому на засіданні 23 серпня.

Майже два десятки ужгородців отримають матеріальну допомогу на лікування, переважно по 2 тисячі гривень – таке рішення підтримали депутати на сесії. Вони внесли зміни до Програми діяльності медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» на 2017 рік, затвердивши загальний обсяг ресурсів, необхідний для реалізації програми, у сумі 1 мільйон 350 тисяч гривень. Внесли і зміни до комплексної Програми матеріально-технічного забезпечення військових формувань та удосконалення цивільного захисту населення на 2017–2018 роки. Загальний обсяг фінансування на реалізацію Програми становитиме 16 мільйонів гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 11:02


№ 35 (908) ВІЙСЬКОВИКІВ СТРІЛЕЦЬКОГО БАТАЛЬЙОНУ ПРИВІТАЛИ З РІЧНИЦЕЮ

Урочистості з нагоди 78-ої річниці створення військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України відбулися 11 вересня у 4-му стрілецькому батальйоні військової частини, що дислокується в Ужгороді на вулиці Айвазовського.

Привітати військовослужбовців прийшли представники обласної та міської влади – заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик, заступник голови облдержадміністрації Володимир Колесніков, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, а також військовики, представники національної поліції та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 11:00


№ 35 (908) РЕАЛІЗАЦІЮ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ЗА ПІДТРИМКИ ЄС/ПРООН підсумовували в ході національного круглого столу

Керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара нещодавно взяла участь у засіданні національного круглого столу «Розумні міста: інновації в місцевому самоврядуванні – презентація досвіду Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, – 3″ у реалізації проектів інноваційного врядування».

Упродовж двох днів на презентаціях, інтерактивних сесіях обмінювалися найкращими вітчизняними і міжнародними практиками врядування, досвідом 40 інноваційних проектів, утілених у невеликих (до 150 тисяч населення) українських містах, обговорювали потенціал відтворення методології в сільській місцевості й об’єднаних територіальних громадах, визначали подальші дії для досягнення фінансової стійкості та підтримки реформування місцевого самоврядування.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 10:59


№ 35 (908) У ВИКОНКОМІ ПІДТРИМАЛИ ЗАХОДИ ІЗ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ «МУНІЦИПАЛЬНА КАРТКА УЖГОРОДЦЯ»

На початку цьоготижневого чергового засідання виконкому Ужгородської міської ради його члени проголосували за порядок денний, одне питання – стосовно Положення про дрібнороздрібну торгівлю – зняли на додаткове вивчення, ще одне включили до розгляду – щодо зміни руху на автобусних маршрутах №№ 20 і 158.

Перше питання, яке розглянули на засіданні, – затвердження Положення про плату за навчання в комунальних школах естетичного виховання Ужгорода. Встановили плату за навчання з таких видів мистецтва у школах естетичного виховання міста Ужгорода: фортепіано, гітара, вокал, бандура, струнно-смичкові, духові та ударні інструменти, хореографія, театральне й образотворче мистецтво – 140 гривень; домра, баян, акордеон, мандоліна – 100 гривень.

З огляду на різний соціальний і матеріальний стан батьків, діти яких навчаються у школах естетичного виховання, директорам цих шкіл надається право встановлювати пільги. Повністю звільняються від плати за навчання певні категорії дітей.

Члени виконкому погодили Програму відзначення в Ужгороді державних та місцевих свят, історичних подій, знаменних і пам’ятних дат та інших заходів на 2018–2020 роки. Метою Програми є створення організаційних, фінансових і матеріально-технічних умов для відзначення свят державного, регіонального, місцевого значення, пам’ятних дат та історичних подій, а також виявлення талановитої молоді, розвиток традиційної української культури, традиційних культур народів та етносів, що населяють Ужгород, підтримка народної і високопрофесійної творчості, обдарованих дітей, створення умов для розвитку туристичної сфери на території міста тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 10:58


№ 35 (908) БОТАНІЧНИЙ САД УЖНУ – ПРОСВІТНИЦЬКА «РОДЗИНКА» УЖГОРОДА З ТРОПІЧНИМ СМАКОМ

Одним із колоритних місць в обласному центрі Закарпаття є ботанічний сад Ужгородського національного університету, заснований ще 1946 року. Відтоді тут постійно примножують його багатство – рослини, серед яких є і червонокнижні, і реліктові, й екзотичні. За 70 років вдалося зібрати близько 3000 видів рослин.

До структури ботанічного саду належать: лабораторія інтродукції та біоекологічного вивчення лісових і декоративних рослин, відділ природної флори і дендрології, відділ декоративного квітництва, відділ інтродукції та акліматизації рослин, відділ тропічних і субтропічних рослин, відділ ландшафтного дизайну та зеленого будівництва.

Оскільки ботанічний сад є структурним підрозділом університету, працює він у робочі дні – від понеділка до п’ятниці, з 8-ої до 17-ої години. Субота і неділя вихідні. За словами працівників ботсаду, щодня побути наодинці з природою приходить близько сотні відвідувачів. Більше – в період фестивалів або навесні, коли все розцвітає.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 10:57


№ 35 (908) ЮНАЦЬКИЙ КУБОК ЛІГИ ЗДОБУЛИ УЖГОРОДЦІ

Фінальний матч Кубка ліги між юнацькими складами «Ужгорода» і виноградівського «Севлюша» 10-го вересня в Мукачеві на стадіоні СОК ДЮСШ вийшов напруженим, із великою кількістю помилок гравців обох команд.

Тож не дивно, що його результат вирішив усього єдиний м’яч, який з далекої відстані (десь за 25 метрів до воріт) забив гравець «Ужгорода» Роман Черевко. Виноградівці намагалися відквитати цей гол, але кількох моментів не зуміли реалізувати.

У другому таймі гра відбувалася рівніше. Ужгородці мали нагоду збільшити перевагу, проте вдало діяв на останньому рубежі кіпер «Севлюша». Тому гол Черевка став вирішальним у фінальній зустрічі ФК «Ужгород» і ФК «Севлюш» (Виноградів) – 1:0.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/09/17, 10:54


№ 34 (907) «СОЛОДКА» ВУЛИЦЯ, РІЧКОВЕ ТАКСІ ТА ІНШІ ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГОРІЧНОГО ДНЯ УЖГОРОДА: подробиці від керівника КП «Уж-Фест»

Ужгород – місто, яке приваблює численних туристів із різних куточків України та закордоння. Манять приїжджих не тільки архітектурні особливості, найдовша у Європі липова алея чи весняні сакури – місто веде активне культурне життя, зокрема й завдяки різноманітним фестивалям.

Уже понад рік проведення таких заходів координує комунальне підприємство «Уж-Фест», засновником якого є департамент міського господарства Ужгородської міської ради. КП забезпечує високу якість культурно-масових дійств, фестивалів, популяризацію місцевих культурних надбань, етнонаціональних свят, спортивних, художніх, театральних заходів.

За словами керівника КП «Уж-Фест» Дениса Лагодіна, головною метою діяльності підприємства є підвищення туристичної привабливості міста, популяризація Закарпаття загалом.

«Туристам має бути цікаво до нас приїжджати, розважатися і везти додому частинку Ужгорода», – каже Денис Лагодін, який очолив КП понад півтора місяця тому. Досвід гри у КВН, прекрасне почуття гумору і позитивний настрій допомогли новому «фестивальному» очільникові міста разом з однодумцями ще близько десятка років тому започаткувати проведення низки популярних заходів. Серед них – «Ужгородська регата», «Парад наречених», «Ужгородська палачінта».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/09/17, 12:58


№ 34 (907) В МІСТІ ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО СПОРТУ

День фізичної культури і спорту вчора, 8 вересня, відзначили на площі Народній. Зі самого ранку у фестивальному спортивному містечку розпочалася масова руханка для всіх охочих, а з 12-ої години – офіційні урочистості за участю керівників області й міста, нагородження спортсменів, які здобули перемоги на українських і світових змаганнях, їхніх тренерів.

Відзнаки обласних адміністрації і ради отримали призери чемпіонатів Європи і світу, їхні наставники, ветерани спорту. Заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик повідомив, що незабаром на сесії облради розглядатиметься питання виділення коштів для купівлі квартири учасникові Олімпіади-2016 у Ріо ужгородцю Анатолієві Герею.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/09/17, 12:57


№ 34 (907) ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: питання ужгородців, які прийшли на прийом до Богдана Андріїва, вирішувалися спільно з керівниками різних підрозділів міськради

Міський голова Богдан Андріїв цього понеділка, аби швидше вирішувати питання, з якими ужгородці звертаються до нього на особистому прийомі, проводив його спільно зі своїм заступником Олександром Білаком, керівником департаменту міського господарства Володимиром Бабидоричем, начальником управління правового забезпечення Віталієм Пекарем, начальником відділу землекористування Олександром Чепким, головою постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та оподаткування Василем Гомонаєм та іншими фахівцями.

Найбільше звернень було щодо отримання матеріальної допомоги на лікування. Однак від початку цього року вже виділили різним категоріям мешканців міста майже 2 мільйони гривень і тепер на розгляд сесії готують питання про виділення додаткової суми – тому задоволення таких заяв можливе лише після ухвалення депутатами відповідного рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/09/17, 12:56
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS